School Information Categories
Senior Leadership Team
Sara Rider
Headteacher, Strategic Lead
Sara Rider
Headteacher, Strategic Lead
Dan Marshall
Deputy Headteacher, Curriculum Lead, Deputy DSL
Dan Marshall
Deputy Headteacher, Curriculum Lead, Deputy DSL
Hilary Buckland
Deputy Headteacher, ARP Strategic Lead
Hilary Buckland
Deputy Headteacher, ARP Strategic Lead
Lisa McKnight
Teaching, Learning and Assessment Lead, EYFS Lead (maternity cover)
Lisa McKnight
Teaching, Learning and Assessment Lead, EYFS Lead (maternity cover)
Gaye Young
Inclusion and Coaching Lead
Gaye Young
Inclusion and Coaching Lead
Nicky Jose
Parent Support Advisor and Designated Safeguarding Lead
Nicky Jose
Parent Support Advisor and Designated Safeguarding Lead
Tulen Nevzat
School Business Manager, Operational Lead
Tulen Nevzat
School Business Manager, Operational Lead
Teachers
Puja Kalaria
2K Class Teacher (maternity cover)
Puja Kalaria
2K Class Teacher (maternity cover)
Safia Munir
Nursery Lead (On Maternity Leave)
Safia Munir
Nursery Lead (On Maternity Leave)
Bobbie Marshall
Reception Lead (On Maternity Leave)
Bobbie Marshall
Reception Lead (On Maternity Leave)
Kim Davis
RD Class Teacher
Kim Davis
RD Class Teacher
Lisa Tarrant
4T Class Teacher and Year 4 Lead
Lisa Tarrant
4T Class Teacher and Year 4 Lead
Marie Liddell
RM Class Teacher (Maternity Cover)
Marie Liddell
RM Class Teacher (Maternity Cover)
Seema Rashid
RR Class Teacher
Seema Rashid
RR Class Teacher
April Gray
1G Class Teacher, Year 1 Lead and Computing Lead
April Gray
1G Class Teacher, Year 1 Lead and Computing Lead
Louise Weavers
1W Class Teacher and RE Lead
Louise Weavers
1W Class Teacher and RE Lead
Kelly Isley
1I Class Teacher
Kelly Isley
1I Class Teacher
Laura Hughes
3LH Class Teacher and Early Reading Lead
Laura Hughes
3LH Class Teacher and Early Reading Lead
Jennifer Carmody
6C Class Teacher and Maths Lead
Jennifer Carmody
6C Class Teacher and Maths Lead
Laura Jenkin
3H Class Teacher (Temporary) and Music Lead
Laura Jenkin
3H Class Teacher (Temporary) and Music Lead
Lisa Clarke-Proctor
2CP Class Teacher, Student and ECT Lead and Brilliant Club Lead
Lisa Clarke-Proctor
2CP Class Teacher, Student and ECT Lead and Brilliant Club Lead
Adelina Dobraj
2D Class Teacher
Adelina Dobraj
2D Class Teacher
Sannah Khan
3K Class Teacher
Sannah Khan
3K Class Teacher
Tobi Majekodunmi
Nursery Teacher
Tobi Majekodunmi
Nursery Teacher
Saeedah Kabir
4K Class Teacher
Saeedah Kabir
4K Class Teacher
Esther Olatunji
Year Group and Science Lead (On Maternity Leave)
Esther Olatunji
Year Group and Science Lead (On Maternity Leave)
Leah Morris-Bode
4MB Class Teacher, History and Geography Lead
Leah Morris-Bode
4MB Class Teacher, History and Geography Lead
Moonjur Ahmed
ARP Teacher
Moonjur Ahmed
ARP Teacher
Zahara Javed
PPA Teacher (On Maternity Leave)
Zahara Javed
PPA Teacher (On Maternity Leave)
Bernadette Darcy
5D Class Teacher and Year 5 Lead
Bernadette Darcy
5D Class Teacher and Year 5 Lead
Angela Gregoire
5G Class Teacher and English Lead
Angela Gregoire
5G Class Teacher and English Lead
Niamh Edwards
5E Class Teacher and Values and Character Education Lead
Niamh Edwards
5E Class Teacher and Values and Character Education Lead
Tara Feeney
6F Class Teacher, Year 6 and PSHE Lead
Tara Feeney
6F Class Teacher, Year 6 and PSHE Lead
Gavin Agyapong
6A Class Teacher and Maths Lead
Gavin Agyapong
6A Class Teacher and Maths Lead
Connor Lynn
ARP Lead Teacher
Connor Lynn
ARP Lead Teacher
Katie Shaughnessey
ARP Teacher
Katie Shaughnessey
ARP Teacher
Specialist Staff
Simon Isley
Art Teacher and Computing Lead
Simon Isley
Art Teacher and Computing Lead
Mitchell Collymore
PE Teacher
Mitchell Collymore
PE Teacher
Caroline Lowe
Health Lead, HLTA, Rainbows Lead
Caroline Lowe
Health Lead, HLTA, Rainbows Lead
Louise Steadman
Speech and Language HLTA, Interventions
Louise Steadman
Speech and Language HLTA, Interventions
Teaching Assistants
Awa Sowe
ARP Teaching Assistant
Awa Sowe
ARP Teaching Assistant
Donna Tunstall
ARP Teaching Assistant
Donna Tunstall
ARP Teaching Assistant
Fadya Al-Abri
Year 2 Teaching Assistant
Fadya Al-Abri
Year 2 Teaching Assistant
Gloria Thomas
Year 4 Teaching Assistant
Gloria Thomas
Year 4 Teaching Assistant
Karolina Lee
Reception TA
Karolina Lee
Reception TA
Katie Ramsey
Year 2 Teaching Assistant
Katie Ramsey
Year 2 Teaching Assistant
Laura Chipperfield
ARP HLTA
Laura Chipperfield
ARP HLTA
Rebecca Layfield
ARP Teaching Assistant
Rebecca Layfield
ARP Teaching Assistant
Toni Shepherd
Teaching Assistant (on maternity leave)
Toni Shepherd
Teaching Assistant (on maternity leave)
Yemisi Sasanya
ARP Teaching Assistant
Yemisi Sasanya
ARP Teaching Assistant
Zoe Rayment
Year 5 Teaching Assistant
Zoe Rayment
Year 5 Teaching Assistant
Sarah Farrow
Nursery Nurse
Sarah Farrow
Nursery Nurse
Karen Latchford
Year 1 Teaching Assistant
Karen Latchford
Year 1 Teaching Assistant
Lauraine Beard
Reception Teaching Assistant
Lauraine Beard
Reception Teaching Assistant
Eljona Omeraj
Reception Teaching Assistant
Eljona Omeraj
Reception Teaching Assistant
Aleksandra Sstarczewska
Year 5 HLTA
Aleksandra Sstarczewska
Year 5 HLTA
Sonia Gunning
Year 1 Teaching Assistant
Sonia Gunning
Year 1 Teaching Assistant
Olga Postoienko
Year 1 Teaching Assistant
Olga Postoienko
Year 1 Teaching Assistant
Lisa Higgins
Year 1 Teaching Assistant
Lisa Higgins
Year 1 Teaching Assistant
Dea Vllasolli
Year 1 HLTA
Dea Vllasolli
Year 1 HLTA
Terri Gradosielski
Year 4 Teaching Assistant (1:1)
Terri Gradosielski
Year 4 Teaching Assistant (1:1)
Sara Fatima
Year 6 Teaching Assistant
Sara Fatima
Year 6 Teaching Assistant
Moonjur Ahmed
ARP Teacher
Moonjur Ahmed
ARP Teacher
Ann Craven
Year 2 Teaching Assistant
Ann Craven
Year 2 Teaching Assistant
Jacqueline Melville
ARP HLTA
Jacqueline Melville
ARP HLTA
Lorraine Rump
ARP Teaching Assistant
Lorraine Rump
ARP Teaching Assistant
Pat Ward
ARP Teaching Assistant
Pat Ward
ARP Teaching Assistant
Donna Mcauliffe
ARP Teaching Assistant
Donna Mcauliffe
ARP Teaching Assistant
Elizabeth Cardoso
ARP Teaching Assistant
Elizabeth Cardoso
ARP Teaching Assistant
Midday Staff
Chelsea Crafer
ARP Playleader
Chelsea Crafer
ARP Playleader
Kayleigh Squibb
Playleader
Kayleigh Squibb
Playleader
Rehema Nakayenga
Playleader
Rehema Nakayenga
Playleader
Shamima Rahman
Playleader
Shamima Rahman
Playleader
Tahmina Hossain
Playleader
Tahmina Hossain
Playleader
Tiago Couhtino
ARP Playleader
Tiago Couhtino
ARP Playleader
Support Staff
Maria Teixeira
Playleader
Maria Teixeira
Playleader
Ross Thomson
Site Manager
Ross Thomson
Site Manager
Dawn Baker
Human Resources Manager
Dawn Baker
Human Resources Manager
Mandie Foster
Senior Administrator (Finance)/ Co-opted governor
Mandie Foster
Senior Administrator (Finance)/ Co-opted governor
Katie Coakley
Administrator (Attendance)
Katie Coakley
Administrator (Attendance)
Francesca Curtis
Adminstrator
Francesca Curtis
Adminstrator
Karen Seaman
Senior Adminstrator (ARP)
Karen Seaman
Senior Adminstrator (ARP)
Clifford Schwarz
Caretaker
Clifford Schwarz
Caretaker
Umar Madugu
Caretaker, Cleaner
Umar Madugu
Caretaker, Cleaner
Julie Lea
Cleaning Supervisor
Julie Lea
Cleaning Supervisor
Clare Thomas
Cleaner, Playleader
Clare Thomas
Cleaner, Playleader
Bora Begu
Cleaner, Playleader
Bora Begu
Cleaner, Playleader
Fiknette Dibra
Cleaner, Playleader
Fiknette Dibra
Cleaner, Playleader